وبلاگ ثبت فارابی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود + آموزش از صفر تا صد (آپدیت قوانین ۱۴۰۲)1 min read

مشاوره ثبت شرکت

مشاوران ارشد ثبت فارابی آماده پاسخگویی به شما عزیزان در خصوص امور ثبتی می باشد.

ثبت فارابی برای مشتریان عزیز تهرانی،امکان اعزام کارشناس ثبتی را فراهم کرده است.

همچنین برای تمامی مشتریان در تمام کشور امکان مشاوره رایگان ثبت وجود دارد.

مطالبی که در این مقاله میخوانید :

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این مقاله می خواهیم درباره ثبت شرکت با مسئولیت محدود صحبت کنیم و درباره روند ثبت شرکت به این روش و جزئیات آن بیشتر آشنا شویم.
ثبت شرکت با مسئولیت محدود معمولا در بین افرادی که می خواهند شرکتی را ثبت کنند، بسیار رایج تر از موارد دیگر است. دلیل این امر این است که شرایط ثبت شرکت در این روش بسیار ساده تر از موارد دیگر است و همینطور روند نگهداری شرکت هم آسان تر است و مسئولیت سختی را به همراه ندارد.
مشاوره در جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود را می توان از متخصصین این رشته دریافت کرد. شرکت ثبت فارابی گزینه ای مناسب برای مشاوره و کمک خواهی در این زمینه است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یعنی چه؟

در ابتدا مقاله لازم دانستیم تا تعریفی دقیق از ثبت شرکت با مسئولیت محدود داشته باشیم. این شرکت نوعی شرکت بازرگانی است که در جهت امور تجارتی تشکیل می شود. اعضای این شرکت از دو نفر تا چند نفر هستند و معمولا جمع های دوستانه و خانوادگی هستند.
در ثبت شرکت به این روش اعضا با مقدار سرمایه ای که دارند وارد شرکت می شوند و سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم نمی شود.
اگر بخواهیم تعریف گفته شده از ثبت شرکت با مسئولیت محدود را با وضوح بیشتری بیان کنیم و نکات مهم آن را شرح دهیم باید بگوییم که، سرمایه این نوع شرکت به صورت سهم الشرکه است و به سهام تقسیم نمی شود. مسئولیتی که برای هر یک از اعضای شریک در سرمایه شرکت ایجاد می شود، بسته به میزان سهمی است که در سرمایه گذاری دارند.
چنانچه شرکا بخواهند سهام خود را منتقل کنند، لازم است صورت جلسه ای تنظیم نمایند و در سامانه ثبت کنند. همچنین، این صورت جلسه باید در دفاتر اسناد رسمی نیز تنظیم شود و یک نسخه از آن به سازمان ثبت تحویل داده شود.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

1 – اعضای شرکت نباید از دو نفر کمتر باشد و تا چند نفر نیز می توانند در آن شریک شوند.
2 – کمترین میزان سرمایه ای که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز است، در اساسنامه یک میلیون، ذکر شده است.
3 – شرکا برای ثبت شرکت به این روش نیازی به مدرک تحصیلی ندارند. تنها در برخی موارد خاص مانند شرکت های مهندسی و یا موارد دیگر که قانون مشخص کرده است.

 

مدت زمان ثبت شرکت مسئولیت محدود

 

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و انجام پروسه، 14 روز پس از تکمیل مدارک توسط کارفرما است.

 

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه مدارکی مورد نیاز است؟

 

مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود:

1 – برای همه اعضای شرکت، کپی از مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) موردنیاز است.
2 – داشتن یک خط شماره تلفن همراه برای هر یک ازاعضا که به نام خودشان باشد.
3 – ثبت یک نشانی با کد پستی مشخص برای محل شرکت
4 – ارائه معرفی نامه برای نمایندگان، اعضای حقوقی شرکت باید تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا اخرین تغییرات شرکت را ارائه نمایند.
5 – اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود با امضای همه شرکا در تمام صفحات در دو جلد
6 – تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود و کامل شده باشد و به امضای تمامی سهامداران درآمده باشد در دو نسخه
7 – صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره که توسط همه سهامداران شرکت امضا شده باشد در دو نسخه
8 – شرکت نامه کامل شده به همراه امضای کلیه سهامداران در دو جلد
9 – برای شرکت هایی که بخشی از سرمایه آن ها به صورت غیرنقدی است (اموال منقول و غیر منقول) لازم است تا تقویم نامه کارشناس دادگستری و برای اموال غیرمنقول مستندات مربوطه ارائه شود.

انجام مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود به صورت گام به گام:
1 – پس از فراهم نمودن تمام مدارک گفته شده می بایست به سایت اداره کل ثبت شرکت ها با آدرس اینترنتی (http://irsherkat.ssaa.ir) مراجعه کنید و زمانی که وارد سایت شدید در قسمت منوی پذیرش تاسیس، گزینه مسئولیت محدود را انتخاب کنید.
2 – با وارد شدن به قسمت مربوطه در سامانه لازم است تا در ابتدا مشخصات صحیح شامل نام فرد متقاضی، شماره تماس و نشانی کامل وارد شود تا ثبت نام روند ثبت در سامانه آغاز شود.
3 – در مرحلع بعدی نوبت به نام گذاری شرکت می رسد، برای این کار باید به ترتیب اولویتی که برای شما وجود دارد، پنج نام انتخاب کنید تا یکی از آن ها مورد تایید واقع شود.
4 – در این قسمت از ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید زمینه فعالیت شرکت، آدرس محل شرکت، سرمایه ای که برای در نظر گرفته شده، نام اعضای شرکت و سمت و میزان سهام هر یک ذکر شود. چنانچه، شرکت دارای شعب دیگری باشد لازم است تا در این مرحله مشخص شود.
5 – در مرحله بعد باید آنچه تاکنون در سایت وارد شده است توسط اداره ثبت شرکت ها تایید شود. پس از آن اساسنامه و شرکت نامه در سایت بارگذاری شود. اساسنامه و شرکت نامه در سایت به صورت پیش فرض وجود دارد.
6 – حال باید منتظر ماند تا سامانه یکی از اسامی پیشنهادی شما را انتخاب و تایید نماید.
7 – در اینجا لازم است تا از تمامی برگ هایی که سامانه در اختیار شما قرار می دهد، دو نسخه پیرینت شود و به صورت کامل تمامی وضرقه ها به امضای اعضا در بیایند.
8 – پس از امضا تمامی اوراق و مدارک را در پاکتی مخصوص به رنگ قرمز که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود است، قرار دهید و به اداره ثبت شرکت های شهرستان موردنظر پست کنید.
9 – در مرحله آخر که مدارک شما تایید شد، به شما شماره ثبت شرکت داده می شود، در این مرحله باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چاپ کنید.

نتیجه گیری:
مراحل و مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود را در این مقاله با هم بررسی کردیم و همانطور که متوجه شدید، بخش عظیمی از کار به صورت مجازی یا آنلاین انجام می شود.
کارشناسان متخصص موسسه ثبت فارابی می توانند این کار را به راحتی و با سرعت بالا برای شما به انجام برسانند و شرکت شما را ثبت نمایند. برای این کار کافی است با آن ها تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار دهید. موسسه ثبت فارابی در تمام مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود با شما همراه خواهد بود.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest

دانلود فایل آموزش رایگان ثبت شرکت

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
به بالای صفحه بردن مشاوره رایگان