وبلاگ ثبت فارابی

اخذ جواز تاسیس در ۱۰ روز پایین ترین هزینه | ثبت فارابی (از صفر تا ۱۰۰) 💛💛1 min read

اخذ جواز تاسیس

مشاوره ثبت شرکت

مشاوران ارشد ثبت فارابی آماده پاسخگویی به شما عزیزان در خصوص امور ثبتی می باشد.

ثبت فارابی برای مشتریان عزیز تهرانی،امکان اعزام کارشناس ثبتی را فراهم کرده است.

همچنین برای تمامی مشتریان در تمام کشور امکان مشاوره رایگان ثبت وجود دارد.

مطالبی که در این مقاله میخوانید :

اخذ جواز تاسیس

موضوع مورد بحث این مقاله اخذ جواز تاسیس است. به طور کلی هر فرد و یا گروهی که می خواهد کسب و کاری را به صورت قانونی آغاز کند، باید جوار تاسیس داشته باشد. برای اخذ جواز تاسیس مراحل و قوانینی وجود دارد و همچنین، مدارکی مورد نیاز است که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود.

تعریف جواز تاسیس:

در ابتدا مقاله لازم است تا به خوبی متوجه بشویم که جواز تاسیس چیست؟ احتمالا همه ما بارها این عبارت را شنیده باشیم ولی به طور صحیح و دقیق کاربرد آن را ندانیم. هر زمان شرکت ها و یا اشخاص حقوقی و حقیقی بخواهند یک بخش کوچک یا بزرگ تولیدی مانند کارگاه یا کارخانه را تاسیس کنند، نیاز به اخذ جواز تاسیس دارند. بنابراین شروع کسب و کارهای قانونی نیاز صد در صد به اخذ جوار تاسیس دارد. برای این کار مراحلی وجود دارد و همینطور مدارکی موردنیاز است که لازم است با آن ها آشنا باشیم. این جواز از طرف وزارت صنعت و معدن، وزارت بهداشت و یا وزارت جهاد کشاورزی صادر می شود. بسته به نوع فعالیت و کسب و کار تولیدی شما یکی از وزارت خانه های ذکر شده، جواز تاسیس را پس از بررسی و طی شدن مراحل قانونی صادر می کنند.
پس از اخذ جوار تاسیس برای هر فعالیتی شخص یا شرکت درخواست دهنده می تواند کسب و کار خود را در یکی از شهرک های صنعتی که در فرم تقاضا مشخص کرده بود، آغاز کند.

برای اخذ جواز تاسیس چه مدارکی نیاز است؟

مدارکی که برای اخد جواز تاسیس مورد نیاز است از مسایل مهم در این پروسه است که با توجه به اینکه متقاضی شخص حقیقی یا حقوقی باشد، مقداری فرق دارد. در ادامه مدارک موردنیاز هر کدام را به صورت جداگانه ذکر خواهیم کرد.
اشخاص حقیقی:
1 – کپی از تمام مدارک هویتی اشخاص یعنی شناسنامه و کارت ملی
2 – برای آقایان کپی کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت
3 – نشانی کامل و دقیق از محل سکونت شخص و همینطور شماره تلفن ثابت و همراه
4 – لیستی کامل از محصول یا کالایی که قرار است تولید بشود

اشخاص حقوقی:
1 – کپی از مدارک هویتی مدیر عامل به طور کامل
2 – کپی از کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت شخص مدیر عامل
3 – ارائه آگهی تاسیس کسب و کار جدید به همراه آخرین تغییراتی که در شرکت ایجاد شده است.
4 – نشانی صحیح و کامل محل سکونت و شماره تلفت ثابت و همراه
5 – لیستی کامل از محصولاتی که قرار است تولید شود.
6 – لیستی از شهرک های صنعتی مورد نظر
7 – درج کلمه تولید در تقاضانامه مربوط به فعالیت تولیدی
8 – ارائه تصویری از فرم درخواست
9 – ارائه تصویر از فرم اظهارنامه شرکت مربوطه
10 – مهر مخصوص شرکت

شرایط لازم برای اخذ جوار تاسیس:

اخذ جواز تاسیس بسته به نوع کالای تولیدی و کسب و کار دارای شرایط خاص خود می باشد که از طرف وزارت کشور به صورت قانون تعیین می شود. اما به طور کلی یکسری شرایط عمومی برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.
1 – شخصی که برای اخذ جوار تاسیس درخواست می دهد، باید تبعه ایران باشد.
2 – شخص متقاضی باید بالای 20 سال سن داشته باشد.
3 – برای آقایان داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معاف از خدمت الزامی است.

مراحل اینترنتی اخذ جواز تاسیس:

مراحل انجام این پروسه به این صورت است که باید ابتدا در سایت وزارت صنعت معدن تجارت حساب کاربری ایجاد کنید و رمز عبور دریافت نمایید. پس از آن فرم های مربوطه را به طور کامل پر کنید و سپس اولویت درخواست را مشخص کنید. در نهایت پس از بررسی های انجام شده، جواز تاسیس صادر می شود. این خلاصه ای از مراحل اخذ جواز تاسیس بود، ولی در ادامه به صورت کامل مراحل را شرح می دهیم.
* وارد شدن به سایت ثبت شرکت و انتخاب گزینه ایجاد حساب کاربری، در این مرحله شما یک نام کاربری و یک رمز عبور مشخص می کنید. پس از این به راحتی وارد سایت می شوید و می توانید به فرم ها و اطلاعیه ها و غیره دسترسی داشته باشید.
* پر کردن فرم های موجود:
فرم اول که فرم مشخصات کامل بنگاه است را باید به طور کامل پر کنید. این فرم از شما ویژگی ها و مشخصات شرکت را می خواهد.
فرم دوم مشخصات کامل شخص تقاضا دهنده را می خواهد.
در فرم سوم لازم است تا اسم و تصویر برند انتخابی خود را ارائه بدهید.
فرم چهارم برای وارد کردن مشخصات کامل شرکت است. در این فرم لازم است که شعب مختلف شرکت را در صورت وجود به طور کامل معرفی کنید. همچنین، شعبه اصلی و فرعی مشخص بشود.

 

برای اخذ جواز تاسیس چه مقدار باید هزینه کرد؟

قانون برای اخد جواز تاسیس، هزینه هایی را تعیین کرده است که لازم است پرداخت شود. میزان این هزینه بستگی به طبقه مربوطه برای تاسیس دارد.
تقاضا دهنده حقیقی یا حقوقی برای هزینه باهم فرقی ندارند، ولی اگر وام بیشتر از 10 میلیارد ریال برای تاسیس نیاز دارید، بهتر است به صورت حقیقی اقدام نمائید.
پس از اخد جواز تاسیس، شخص می تواند درخواست یک معرفی نامه بدهد. برای گرفتن وام می توان از این معرفی نامه استفاده کرد. همچنین برای گرفتن وام برای کسب و کار خود لازم است تا فهرستی از مبلغ های لازمه را به صورت یک طرح ارائه بدهید.

اعتبار جواز تاسیس:
جواز تاسیس هم مانند هر مجوز قانونی دیگری دارای مدت زمان خاصی از جهت اعتبار است. این مدت زمان یک سال است و اگر شخص به هر دلیل می خواهد اعتبار جواز بیشتر بشود، باید درخواست تمدید آن را بدهد. تمدید جواز تقریبا تمامی مراحل ذکر شده برای اخذ آن را دارد.
در نهایت پس از اخذ جواز تاسیس، باید پروانه بهره برداری صادر بشود.

کلام آخر:

مراحل و مدارک موردنیاز برای اخذ جواز تاسیس در این مقاله گفته شد. با این وجود، پیشنهاد ما به شما مشاوره و کمک گیری از موسسه ثبت فارابی است.
موسسه ثبت فارابی با کادر متخصص خود شما را در تمام مراحل اخذ جواز تاسیس همراهی خواهد کرد و می توانید با آسودگی خاطر کار خود را به آن ها بسپارید.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on pinterest
Pinterest

دانلود فایل آموزش رایگان ثبت شرکت

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
به بالای صفحه بردن مشاوره رایگان